Otáčející reklama Otáčející reklama

Kontakt

Počítadlo přístupů

TOPlist

Šungit - drť 500g

Šungit - drť 500g

Zakoupením tohoto výrobku podpoříte práci a rozvoj chráněných míst pro handicapované.

Více detailů


250Kč s DPH
250Kč bez DPH

1113

Dostupnost: skladem


Š U N G I T

"Kámen zdraví"

"Lék pro 21. století"

 

Přírodní černý kámen ŠUNGIT lze díky jeho neobyčejným vlastnostem doslova nazývat "lékem 21. století".

 

V současné době jsou zdroje pitné vody na planetě Zemi velmi znečištěné. Řešením je kámen ŠUNGIT, který nabízí jednu

z úsporných možností ČIŠTĚNÍ VODY,  a tak lze mít v každé domácnosti čistou pramenitou vodu.

VODA UPRAVENÁ ŠUNGITEM je pro současné a budoucí pokolení lidí  DAREM.

 

Černý kámen jménem ŠUNGIT byl velmi ceněn již za dob vlády ruského cara Petra I. Ten trpěl ledvinovými kameny, avitaminózou a poruchami trávicího ústrojí. Vyzkoušel na sobě velikou sílu tohoto "břidličného kamene" a vydal nařízení, aby tento kámen nosil u sebe každý voják. Ruská armáda byla zdravá, jelikož vojáci pili vodu upravenou šungitem. V roce 1719 byly na příkaz Petra I. na místě léčivého pramene postaveny první lázně v Rusku "Marciální vody".

ŠUNGIT je dvě miliardy stará polyminerální uhlíková hornina, která má neobyčejné složení, strukturu a široké spektrum použití. Na světě je jediné naleziště této horniny, a to na severu Ruska v oblasti Karélie poblíž malé osady jménem Shunga. Odtud také pochází název tohoto tajuplného kamene, podobného břidlici "šungit".  Za starých časů si byli místní obyvatelé vědomi neuvěřitelné moci a léčivých schopností šungitu. V oblasti Karélie se nachází šungitové lázně, ve kterých se léčí hlavně děti. Je zde i místnost obložená šungitem, která má výrazný očistný a regenerační vliv.

Původ šungitu je dosud záhadný a jeho využití je velmi pestré. Sovětský vědec Semjon Cipurskij zkoumal vzorky šungitu. Výsledky bádání ohromily celý svět, neboť v karelském šungitu byly objeveny fullereny, což je označení pro chemické uspořádání šestičlenných kruhů atomů připomínajících fotbalový míč. Fullereny se v lidském těle chovají jako nejsilnější a nejvíce dlouhodobě působící antioxidant a jako výborný prostředek v boji s volnými radikály. Fullereny mohou zpomalit růst nádorových buněk a zpomalit aktivitu viru AIDS. Díky těmto vlastnostem vkládá dnešní lékařství do fullerenů velké naděje.

Objevení fullerenu byl skutečný průlom v oblasti nanotechnologií. V roce 1996 byla skupince vědců, kteří fullereny objevili a studovali, udělena Nobelova cena za chemii.     

Od diamantu a grafitu se šungit odlišuje jen strukturou. Na severozápadě Ruska se tak v přírodních podmínkách nachází látka, která se obtížně získává ve vědeckých centrech. Jak se fullereny v šungitu vytvořily, to dosud nikdo nedokáže objasnit. Díky jejich vysoké koncentraci se připouští teorie kosmického původu, protože podobné mimozemské fullereny byly nalezeny také v meteoritech.

            Řada vědců prosazuje názor, že vznik šungitu je důsledkem slunečních erupcí. Obrovský výron sluneční hmoty, k němuž došlo asi před dvěma miliardami let (tzv. pátá velká erupce Slunce), zapříčinil v atmosféře a zemské kůře vznik mohutných elektrických proudů, což vedlo k vytváření podmínek k polymerizaci uhlovodíkových plynů. Podle jiných názorů je ložisko šungitu výsledkem pádu obrovského meteoritu nebo dokonce zaniklé planety, na níž kdysi existoval organický život.

            Přírodní struktura tohoto minerálu se velmi podobá enzymům ve všech živých buňkách, dokonce i hemoglobinu. V šungitu je uhlík -základní stavební prvek života - pravidelně uspořádán do globul. Šungit obsahuje téměř všechny prvky periodické soustavy.

            Experimentální údaje ze současné doby dokazují, že šungit poskytuje bezpečnou a velmi účinnou ochranu proti škodlivému záření geopatogenních zón a proti elektromagnetickému záření vysílaném televizory, počítači, mikrovlnnými troubami, ledničkami a mobilními telefony.

            O šungitu se hovoří jako o opravdovém zázraku, neboť dokáže pohlcovat z okolí, a dokonce odnímat z lidí všechny negativní energie včetně emocí a bolestí. Důležitou vlastností šungitu je schopnost harmonizovat okolní prostředí a neutralizovat všechny patogenní vlivy. V dnešní době, kdy žijeme v časech neustálého napětí, stresu a nepříznivých ekologických podmínkách, nám šungit přináší svými neuvěřitelnými regeneračními vlastnostmi možnost obnovit naši sílu, vitalitu a energii, zvýšit imunitu systému a pomoci onemocnění dýchacích cest.  Šungit pomáhá i s regulací krevního tlaku a zajišťuje klidný spánek.

 

            V současné době stojí svět před problémem velkého znečištění téměř všech zdrojů pitné vody. Ve většině západních zemích Evropy a Ameriky se již voda z vodovodu téměř nepije. Není divu, že karelský šungit nakupuje mnoho zemí a využívají jej pro úpravu pitné vody.

  

Použití šungitu:

 

 • Velmi dobře čistí a dezinfikuje vodu a zbavuje ji všech organických látek, které jsou pro živé organismy nevhodné. Je to přímo přírodní čistička vody pro 21. století.
 • Pomáhá chránit proti škodlivému působení geopatogenních zón a elektrosmogu  (záření mobilních telefonů, TV, mikrovlnných trub, ledniček apod.).
 • Je velmi prospěšný pro harmonizaci prostředí a využívá se pro zlepšení mikroklimatu.
 • Dodává energii, vitalitu a sílu.
 • Působí jako přírodní antioxidant - regeneruje organismus a zvyšuje jeho imunitu. Je nápomocen při různých alergických onemocněních.
 • Pomáhá tělu při zmírnění bolestí zad, hlavy, revmatismu, nervových poruchách, onemocnění dýchacího systému, nedostatečné sexuální aktivitě a spánkových poruchách.
 • Je to výborný pomocník při relaxaci a meditaci. Napomáhá navodit klid a vyrovnanost člověka a pozitivně působí proti stresu a nervozitě.
 • Je vhodný jako hnojivo pro obohacení půdy (doplní půdu o vhodné mikroprvky).
 • Doporučuje se pro preventivní i léčebné doplnění pitného režimu lidí i zvířat.

 

Celkově šungit pomáhá pohlcovat vše, co je nevhodné pro živé organizmy na planetě Zemi, a je tedy vynikající pro obnovu zdraví a vitality nejen člověka. Voda s energoinformační matricí šungitu pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky.

 

Šungit a čištění vody

            Šungit má schopnost dezinfikovat a čistit vodu téměř od všech organických sloučenin, kovů, bakterií a škodlivých mikroorganismů. Nic se nevyrovná šungitu. Voda z Oněžského jezera v Rusku může být použita jako pitná bez předchozího čištění. To je výsledek tisícileté interakce se šungitem.

 

            Vědecké studie prokázaly, že voda čištěná šungitem je naprosto netoxická a může být používána bez předchozího varu. Voda má silné antibakteriální schopnosti. Během experimentu byla voda znečištěná streptokoky skuliny A a D. Experiment ukázal, že pouze po půl hodině se v šungitové vodě koncentrace streptokoku skupiny D snižuje o faktor 100 a skupiny A do faktoru 900! Šungit čistí vodu od různých sloučenin chloru, dusičnanů, mědi, hořčíku, koloidního železa z vodovodních potrubí, pesticidů, dioxinů, fenolů. Vyčistí vizuálně špinavou vodu a eliminuje kyselou chuť. Šungit dokonce obohacuje vodu o prospěšné makro a mikroprvky.

 

Šungitová voda působí na živý organizmus plánovitě. Díky vysokému obsahu fullerenů harmonizuje celý systém tak, že mu pomáhá, aby se navrátil do rovnováhy.

 

Šungitová voda pro vnitřní užití (pití) je vhodným doplňkem a pomáhá při: 

 • problémech se zažíváním, jako je kolika, žlučníkové a žaludeční onemocnění, jaterní a ledvinové poruchy
 • běžné onemocnění dýchacích cest a bolesti v krku (vhodná jako kloktadlo či pro proplach nosu)
 • alergie - pomáhá snížit hladinu histaminu v těle při alergické reakci (2-3 sklenice vypít denně)
 • pomáhá při onemocněních jako je anémie, astma, cukrovka, artritida, revmatismus, kardiovaskulární onemocnění, chronický únavový syndrom, poruchy imunity, a další...
 • přináší úlevu od bolestí, zejména pohybového aparátu, ale i  bolestí hlavy
 • pomáhá efektivně odstraňovat kocovinu
 • pro domácí zvířata - pomáhá zvýšit vitalitu našich mazlíčků, ale i hospodářských zvířat

 

Pro prevenci a jako podporu při léčení je vhodné vypít během dne 2-3 sklenice (250 ml) šungitové vody po dobu 5-10 dní a pak si dát pauzu 5-10 dní. Poté zase pokračovat s určitými přestávkami.

  

Šungitová voda a její využití pro zevní aplikaci (obklady a potírání):

 • revitalizuje a obnovuje pleť a vlasy
 • pomáhá při špatně se hojících ranách a řezných poraněních
 • urychluje hojení při popáleninách a proleženinách
 • regenerační a hojící účinky šungitové vody byly zaznamenány u atopického ekzému, lupénky, různých vředů, akné a i furunkly
 • přináší vitalitu rostlinám pravidelnou zálivkou

Příprava šungitové vody:

            Šungitové kameny důkladně opláchněte (bez použití mýdel a jiných čisticích prostředků) pod tekoucí vodou (voda, která zůstane po proplachu, je vhodná na zalití rostlin). Šungitové kameny dejte do skleněné nebo kameninové nádoby a zalijte studenou vodou v tomto poměru: 80 - 100 g šungitu na 1 litr vody. Po 30 minutách začne voda vykazovat antibakteriální aktivitu. Vodu nechte odstát po dobu 2 - 3 dní až do zmizení jejího zakalení. Vodu dle potřeby průběžně dolévejte. Po 48 hodinách bude voda opět biologicky aktivní a je tak připravena pro vnitřní a vnější použití.

Použitím šungitu vzniká voda, která je mimořádně čistá a přírodní bez složitých a nákladných procedur.

 

Šungit v péči o tělo.

Šungitový prášek můžete přimíchat do hojivých mastí a zábalů, které si vyrobíte i doma. Jeho výživné a čistící účinky na pokožku jsou známé již po staletí a dnešní výrobci kosmetických přípravků se o tento minerál velmi zajímají. Zábaly se šungitovým práškem zklidňují a vyživují pokožku našeho těla. Snižuje se podráždění a alergická reakce pleti, dochází k dezinfekci pokožky, předchází se zánětu, zlepší se krevní oběh a stimuluje se regenerace buněk.

 

Šungitová pasta: cca 3 polévkové lžíce vody dobře smíchejte se 2 lžícemi šungitového prášku a vzniklou pastu nanášejte na pokožku. Nechte zábal působit cca 30 min a pak teplou vodou a mýdlem omyjte.

Šungitový krém/mast: cca 1 lžíce másla (bambucké, kakaové, apod.) nebo Ghí-Ghee (přečištěné máslo dle indické ajurvédy) a nebo také jakýkoliv základní kosmetický olej smícháte s 1/2 lžíce šungitového prášku. Vzniklý krém či mast nanášejte na pokožku.

 

Pozn.: Se šungitovým práškem zacházejte velmi opatrně, abyste si neznečistili prostor.

 

Použití šungitu při péči o rostliny:

            Šungit v podobě drti nebo jemného prášku je možné přimíchat přímo do zeminy, kde poslouží jako přírodní hnojivo. Podporuje se zdravý růst, vývoj a odolnost rostlin proti chorobám a škůdcům. Šungit obohacuje půdu o prvky jako je draslík, kobalt, fosfor, nikl, vanad, zinek, vápník a hořčík (400 - 500 g šungitové drti či prášku na 1m2 půdy, popř. při sázení pokojových rostlin 100 g šungitové  drti či prášku na 1 kg substrátu).

Šungitová voda je velmi vhodná pro zálivku nejen řezaných rostlin, ale i celé zahrady či pokojových rostlin. Zvyšuje se i kvalita při klíčení různých semen.

 

Čistička vody pomocí šungitu:

Využití šungitu pro čištění vody ve studních - je třeba mít k dispozici větší množství šungitové drti (25 - 30 kg drti). Ideální je tuto drť nasypat do propustného koše nebo pytle a umístit na dno studny. Výměna je vhodná po cca 6 měsících.

Šungit může být použit jako filtr pro čištění vody.

Ideálně se hodí pro zakládání jezírek a nádrží. Stojatá voda v těchto jezírkách se nekalí a je stále čištěna a dezinfikována šungitem.

Je vhodný například i pro čištění vody v zahradních bazénech. 

 

Jak se starat o kameny šungitu?

Šungitové kameny potřebují pravidelnou péči a očistu. Jednou měsíčně kameny propláchněte pod tekoucí vodou, aby se z nich odstranil povlak, který se na nich vytvořil, a dejte je nabít na sluníčko na několik hodin. Kameny je vhodné po půl roce používání vyměnit za nové a použité vrátit zpět matičce Zemi.

 

Kvalita šungitu.

V dnešní době začíná být tato hornina velmi žádaná a na trhu se objevují i tací prodejci, kteří nabízejí  nekvalitní "šungit" nebo kámen, který se šungitu velmi podobá.

Naše nezisková organizace nakupuje vysoce kvalitní šungit s více jak 65%-98% uhlíku v hornině, a to od výhradního dovozce pro ČR, který odebírá šungit přímo z republiky Karélia v Rusku z oblasti Medvežegorského rajonu.

Certifikát najdete na našich webových stránkách.Košík  

(prázdný)

Přihlášení

Akční nabídka

Momentálně nejsou žádné slevy

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Otáčející reklama Otáčející reklama